מאמרים

הרחבת סיפורים מועדפים

narrativeאיך נרחיב סיפורים מועדפים בטיפול? קצת על רעיונות ודרכי עבודה בגישה הנרטיבית

משפחת טל (שם בדוי) הגיעה לטיפול משפחתי בשל תחושות של דאגה לבת הבכורה, אורלי, (שם בדוי), בשל התנהגויות החורגות מהמקובל במשפחה וחציית גבולות התנהגותיים וחברתיים. דווח על מריבות רבות בעיקר בין האם לבת ותחושות של חוסר אונים מצד ההורים לגבי האפשרות להשפיע על חייה ובחירותיה של בתם.

קרא עוד…

 

עשרת הדברות להצלת הנישואין

weddingמשבר בזוגיות הוא משבר אמון

משבר בזוגיות לא קורה בחלל הריק. בדרך כלל הוא נובע מאירוע חיצוני שהפר את שיווי המשקל של המערכת כמו מחלה, מעבר/שיפוץ דירה, פיטורים, שינוי תפקיד בעבודה, לידת ילד, קשיים כלכליים, בגידה, התרוקנות הקן ועוד. אירוע מהסוג הזה עלול לטלטל את הספינה עד כדי ערעור הבטחון של כל אחד מבני הזוג במחויבות של השני לקשר ביניהם. מכאן שמשבר בזוגיות הוא למעשה משבר אמון.

קרא עוד…

 

מחזור החיים המשפחתי ואיכות החיים

cycleמחזור החיים המשפחתי שלנו הינו רצף התפתחותי מתמשך. כאשר כל שלב ושלב מאופיין במאפיינים ייחודיים מהם נגזרים האתגרים המשמעותיים של חיינו. אופן התמודדותנו עם כל אחד מהאתגרים שמאפיינים שלב מסוים , משפיע באופן ישיר על היכולת שלנו להתמודד עם השלבים הבאים ברצף. מעבר טוב בין השלבים מסייע לנו בשלב הבא. שלב בעייתי ולא פתור מפריע לנו בהמשך. על כן, הכרה טובה של מחזור החיים תאפשר לנו איכות חיים טובה יותר.

קרא עוד…

 

טיפים לזוגיות בריאה

הנה כמה טיפים כיצד להציל את חיי נישואיכם:

 

1. אל תוותרו על הזוגיות ללא קשר למה שבן/בת זוגכם אומרים

  • אנשים לעיתים משנים את דעתם.
  • אין יחסים חסרי סיכוי אם לפחות אחד מהצדדים רוצה באמת להציל את הקשר.
  • תמיד קימת התקוה שהיחסים ישתנו הודות לאנרגיה של האהבה.
  • הרבה בני זוג שוקלים מחדש את הרצון האימפולסיבי שלהן להיפרד ומחליטים להיעזר ביעוץ וטיפול זוגי לפני שהם מותרים על הנישואים.

קרא עוד…

 

איך לעבור את החג בשלום ואולי אפילו יותר מזה

sederכל אחד מאיתנו חווה לא פעם את הלחצים המשפחתיים כחלק מההיערכות לחג, במהלך הארוחה וגם לאחריה. תקופת החגים היא תקופה המלאה במטענים רגשיים, קונפליקטים, מאבקי כוחות, קצרים בתקשורת. המתחים הולכים ומתעצמים ככל שמעורבים יותר דורות במשפחה כשכל אחד מבני משפחת המוצא מביא את בן או בת זוגו המביאים איתם את משפחותיהם שלהם עם הדפוסים והמנהגים האופייניים להם.

קרא עוד…

 

התרחבות המשפחה בדגש על סבתאות

grandmomלצד השמחה הרבה שבהתרחבות התא המשפחתי, טרודים בדרך כלל בני הזוג בשלב זה של החיים, גם בהתפתחות הקריירה, חובות כספיים, משכנתא, שחיקה מגידול הילד הראשון ועוד. סדקים בזוגיות עלולים להופיע, שכן הזוג עסוק ונמצא תחת לחץ של נתינה רבה לעבודה, החוצה, ולמחויבויות נוספות ולכן הזמן הפנוי לזוגיות כמעט ואינו קיים.

קרא עוד…

 

איך להתמודד כזוג עם משבר הפיטורין

piturinלאור התנסות אישית ומקצועית שלי ושל הקרובים לי מצאתי עצמי עוסקת רבות בנושא של תעסוקה, פרישה, זוגיות ומה שביניהם. לאחרונה גיליתי כי נושא זה מעניין רבים אחרים בשל השינויים הרבים החלים במשק ולאור מאפייני התעסוקה הנוכחיים.

קרא עוד…

 

עריכת צוואות ע"י אמהות חד-הוריות

single momאמהות צעירות לא רוצות לחשוב על צוואות, המתקשרות אצלן ישירות למוות. עו"ד שירלי סגל-שלף, עו"ד ומגשרת, מומחית בדיני משפחה מזה כ-15 שנים, מסבירה מדוע כה חשוב דווקא לאמהות חד הוריות, לא לטמון את ראשן בחול ולכתוב צוואה.

קרא עוד…

 

איך להיפרד מבן זוג מבלי להרגיש "פראייר"?

divorce2עשרת הדברות כיצד להתגרש עם מינימום נזק. תהליך המתבסס על הידברות, הגינות ובניית אמון (וחוץ מזה – קצר בזמן ובעלויות יותר מכל דרך אחרת). כיצד ניתן למזער הנזק הרגשי והכלכלי של שני בני הזוג? מה יכול להבטיח זוגיות טובה יותר בפרק ב'?

קרא עוד…

 

 

האם שילוב קריירה, אימהות ונשיות אפשרי?

careermomהמילה קרייריסטית לגבי אישה נתפסת בעיני רבים כאשה אגרסיבית, המוכנה לדרוך על גוויות ובלבד שתשיג מטרותיה. אבל למעשה בספרות המקצועית קריירה אצל גברים ונשים כאחד הוא מושג בו אנו מנסים לתאר אתה התפתחות המקצועית שלנו במהלך חיינו. המושג קריירה אינו מתאר בחירת מקצוע בלבד, הוא מתארגם עיסוקים בשעות הפנאי, עיסוקים בתפקידנו השונים בקהילה (כמתנדבים) ולמעשה במעגלי החיים השונים (בית ומשפחה, חברה וקהילה, לימודים ועבודה). כשמדובר בקריירה מדובר בתהליך מתמשך לאורך חיינו המורכב משלבים שונים ומבחירות מרובות. בעידן של היום אנו מדברים על שנויים בקריירה, קריירה שניה ושלישית. מדובר על כחמש או שש בחירות מקצועיות במהלך החיים במאה העשרים ואחת.

קרא עוד…

 

גברים מתמהמהים ונשים בשלות – טיפול זוגי בפסיכותרפיה גופנית

slow menבשנים האחרונות, ניכר שינוי דרמטי באפיון הפונים לטיפול זוגי. בעוד שפעם הרוב המוחלט של הזוגות המגיעים לטיפול היו זוגות במצבי משבר כתוצאה מבגידה, שיגרה, רצון לגירושין או טראומות, כיום ניתן לראות כי מגיעים לטיפול זוגי יותר ויותר זוגות לפני נישואין והתמסדות.

קרא עוד…

 

שאלון בנושא התמכרויות – התנהגות תלויי יתר

רבים מאיתנו מתלבטים בשאלות: מהי תלות יתר? האם אני תלותי? אנו צריכים הגדרות מדויקות וקריטריונים לפני שנחליט. תלויי יתר אנונימיים, כפי שמצוין במסורת השמינית, הוא ארגון בלתי מקצועי. איננו מציעים הגדרות או קריטריונים לאבחנה, אנו משאירים משימה זו לפסיכיאטרים ופסיכולוגים מקצועיים. מה שאנו כן מציעים מניסיוננו האישי, הן תכונות אופי והתנהגויות אשר מתארות את תלות היתר, כפי שאפיינה אותנו בעבר.

קרא עוד…

 

 

 

צרו עימנו קשר

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.
גישור ולימודים: 054-2428088, גישור ותיאום הורי 054-4956773, לימודים והדרכה: 054-4768892
דוא"ל: [email protected]
או באמצעות מילוי הטופס הבא:

    שדות חובה למילוי: *