קורסים

Beinenu  154מרכז הלימודים "בינינו" הממוקם באזור מרכזי ונגיש, מקיים מרכז למידה והכשרה תיאורטית בתחומי הטיפול המשפחתי, הזוגי, הנרטיבי והגופני. זאת לצד קליניקת מתמחים פעילה המאפשרת למתמחים בטיפול משפחתי, לצבור שעות טיפול הנדרשות לצורך הסמכה כמטפל משפחתי, ושעות הדרכה פרטנית וקבוצתית הנדרשות לאותה מטרה.

תכנית הלימודים מבוססת על שילוב בין ידע תיאורטי וניסיון טיפולי עשיר. תכנית זו משלבת הקנייה של בסיס תיאורטי רחב באמצעות הצגת תיאוריות וגישות שונות בטיפול משפחתי וזוגי, יחד עם יישום מעשי בטיפול. הקורסים ישלבו הבנה תיאורטית יחד עם פיתוח דרכי עבודה טיפוליות, תוך השקעה בפיתוח הזהות של הלומד כמטפל.

תכנית הלימודים כוללת דרכי לימוד שונות

הרצאות, תרגול דרכי עבודה הייחודיות לכל אחת מהגישות הנלמדות, הן תרגולים אישיים והן תרגולים קבוצתיים, צפייה בסרטים המדגימים חלקים מטיפול ודרכי עבודה שונות, קריאה מודרכת של מאמרים, חומר מקצועי ועוד.

כמו בשנים עברו, כוללת תכנית הלימודים הכשרה מעשית במסגרת "קבוצת מראות" (פרקטיקום), בה מקבל כל מטפל, משפחה לטיפול בה הוא מטפל תוך קבלת "הדרכה חיה" והדרכה פרטנית.

לנו ב"בינינו" חשוב כי תוך כדי מהלך הלימודים יקבלו התלמידים מקרים לטיפולם, ויישמו מודלים שונים של התערבות, בהתאם למקרה הספציפי, כאשר הם מלווים בהדרכה פרטנית וקבוצתית. אנו מאמינים כי התרגול המעשי, מכשיר מטפלים מיומנים ומקצועיים הלומדים ליישם את הנלמד על המטופלים.

מבנה התוכנית

הלימודים התיאורטיים נמשכים שנתיים.
ניתן להירשם לתוכנית המלאה או באופן מודולארי לקורסים ספציפיים.

קהל היעד

הקורסים התיאורטיים מיועדים לאנשי מקצוע מהתחומים הטיפוליים השונים: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מטפלים באמנות, העוסקים בפסיכותרפיה גופנית ובטיפול מיני ועוד.

אנו פותחים את האפשרות ללימודים גם לאנשי טיפול במקצועות פרה-רפואיים המעוניינים להרחיב ולהעשיר את הידע המקצועי.

צרו עימנו קשר

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.
גישור ולימודים: 054-2428088, גישור ותיאום הורי 054-4956773, לימודים והדרכה: 054-4768892
דוא"ל: [email protected]
או באמצעות מילוי הטופס הבא:

    שדות חובה למילוי: *